Schowek: 0

Dokumenty w schowku

Brak dokumentów

Zbigniew Jakubas mocno inwestuje w osiedla mieszkaniowe

23.05.2016

Warszawa, Kraków, Poznań i Lublin to miasta, w których spółki Zbigniewa Jakubasa prowadzą inwestycje mieszkaniowe, korzystając z korzystnej koniunktury. W sferze planów jest także Wrocław. Za granicą inwestor będzie rozwijał głównie działalność w dziedzinie kolejnictwa. Szykuje też nowy pozadeweloperski projekt, o którym poinformuje za kilka tygodni. Myśli również o nowym projekcie w branży przemysłowej. (...)

W drugiej połowie kwietnia należąca do inwestora spółka Centrum Nowoczesnych Technologii kupiła 5,5-hektarową działkę w krakowskiej dzielnicy Krowodrza. Zapłaciła za nią 62 mln zł netto. Pod koniec września ruszyć ma połowa z zaplanowanych 1,4 tys. mieszkań. Jak deklaruje Jakubas, ceny mieszkań nieznacznie przekroczą 6 tys. zł za 1 mkw.

– Mamy genialny punkt, prawie w centrum Krakowa, 1,5 km od Wawelu – mówi. – Robimy coś więcej niż tylko zbudowanie jednego czy dwóch budynków. Chcemy dać ludziom to, co jest w Lublinie, organizację pewnego osiedla. Z tym, co jest potrzebne na parterze w części komercyjnej, osiedle jest ogrodzone, pilnowane, są place zabaw. To jest w ogóle ekologiczne i przyjemne dla mieszkańców. To są ciche miejsca z zielenią, z miejscem odpoczynku i to samo zamierzamy zrobić w Krakowie. Mam nadzieję, że procedury formalne przebiegną bardzo szybko i pod koniec września ruszy budowa od razu 700 mieszkań. (...)

Czytaj więcej na:http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zbigniew-jakubas-mocno-inwestuje-w-osiedla-mieszkaniowe