Schowek: 0

Dokumenty w schowku

Brak dokumentów

CNT SA ODZYSKUJE energię z odpadów

10.06.2022

Cały projekt określono jako nowoczesna i ekologiczna elektrociepłownia. Zakład ma produkować prąd i ciepło z odpadów komunalnych nienadających się do recyklingu. Plany mówią o tym, że spalanych ma tam być miesięcznie od 8 do 12,5 tys. ton odpadów. Przyjmując, że naczepa ciężarówki ma ładowność 24 ton, oznacza to od 330 do 520 ciężarówek pełnych odpadów. Mają ona pochodzić głównie z Lublina, lecz również z ościennych gmin.

Wytwarzane przez mieszkańców odpady nienadające się do recyklingu nie muszą trafiać na składowiska, są doskonałym paliwem produkowanym lokalnie przez nas wszystkich. Mogą być źródłem ekologicznej i tańszej energii dla Lublina. Dzięki realizacji projektu miasto ma szansę zdywersyfikować źródła energii. To szczególnie ważne w obliczu drastycznie rosnących cen węgla i gazu oraz ograniczeń w dostępności tych surowców - mówił Prezes CNT Jacek Taźbirek.

Więcej o projekcie: https://lublinodzyskujeenergie.pl/

Ranking EKOgmina "Ekologiczne źródło energii dla Lublina": PDF

Kurier Lubelski "Wiemy, które gminy są najbardziej eko! Za nami Gala „EKO Gmina” podsumowująca ranking Kuriera Lubelskiego":     https://kurierlubelski.pl/